Nabízíme komplexní
správu nájemních bytů a bytových domů v praze a čr

Dopřejte Vašemu bytu a domu péči řádného hospodáře.

+
A tady nám důvěřuje 14 spokojených zákazníků.
+
Už 3 zákazníci nám předali komplexní správu domu.
+
Ušetřete stejně jako 13 našich zákazníků v Praze 6.
+
Svůj dům svěřilo do péče odborníků 5 zákazníků
+
V téhle části Prahy pomáháme se správou v 15 domech.
Nezávazně poptat

Úklid sněhu Praha

Úklid sněhu Praha patří v zimních měsících k často vyhledávaným dotazů. My jsme pro vás všechny otázky týkající se této problematiky přehledně zpracovali, abychom vám celou problematiku odklízení sněhu v Praze zpřehlednili.

Zákon praví, že majitelé nemovitostí (bytových domů) mají povinnost starat se o svůj majetek tak, aby neohrožoval zdraví či majetek ostatních lidí. V tomto článku se zaměříme především na odklízení napadaného sněhu a ledu na vaší parcele a domě, které vám mohou způsobit  finanční škodu.

V případě nehody v souvislosti se zanedbáním této povinnosti je totiž poškozená osoba oprávněna požadovat náhradu škody a to i v případě, že poškozeným je jeden ze členů SVJ či bytového družstva.

Jak se tedy chránit?

  • Sjednat pojištění odpovědnosti pro váš bytový dům

Z tohoto pojištění, v případě nehody, by byly hrazeny náklady na odškodnění. Avšak POZOR, toto pojištění vás však nezbavuje povinnosti o správu Vašeho majetku a povinnosti vynakládat úsilí na předcházení samotných pojistných událostí. V případě nedodržení těchto povinností může pojišťovna krátit nebo úplně neplnit samotné hrazení. V tomto případě, kde škoda může být i ve statisících,  by hrazení škod dopadlo zpět na majitele domu.

  • Vynaložit veškeré úsilí na prevenci

Samotná prevence je zpravidla mnohem méně časově i finančně náročná, než pozdější náhrada škody. Proto jsme si pro Vás připravili pár rad, jak se s předstihem bránit způsobení škody.

Člověk zobrazen při úklidu sněhu v Praze ze zasněženého chodníku

Sníh na cestě, na schodech a na střeše

Zasněžené a zledovatělé přístupové cesty a schody na vašem pozemku

Zákon o Pozemních komunikacích 13/1997 Sb. je v této věci nekompromisní – povinnost za údržbu přístupových cest a schodů přísluší majiteli pozemku, na kterém se tyto cesty či schody nacházejí. Je nutné tedy sníh pravidelně odklízet a ledové plochy v případě vzniku posypat štěrkem, aby bylo vynaloženo maximální úsilí směřující k zabránění škody.

Sníh na střeše

Sněhová kalamita a s tím spojené nánosy těžkého sněhu zpravidla přicházejí nečekaně, avšak je několik triků, jak se proti nim zabezpečit. Zaprvé je dobré mít na své střeše nějaké bezpečnostní prvky bránící samovolnému sesunu sněhu. Na trhu je velký výběr těchto bezpečnostních prvků, a proto je dobré se poradit s odborníkem, kterým vám doporučí ten nejvhodnější pro vaši střechu.

Co dělat v případě způsobení škody?

V případě, že přes veškeré vámi vynaložené preventivní úsilí i tak dojde k nehodě a pojistné události, je nutné zajistit dokumenty k šetření. Poškozená strana totiž taky není zcela bez povinností a musí dokázat, že udělala maximum, aby nehodě předešla. Proto je nutné hned po nehodě udělat fotodokumentaci stavu Vašeho majetku, rozsahu poškození poškozeného a dále je nutné zaznamenat veškeré skutečnosti, které by mohly prokázat, že poškozený nevynaložil maximum pro prevenci samotné nehody (špatná obuv poškozeného při uklouznutí, parkovaní mimo vyznačená místa atd.)